API GÜVENLİĞİNDE EZBER BOZUYORUZ !

Günümüzde çoğu kod analizi güvenlik aracı, koddaki güvenlik açıklarını tespit etmek için pattern-mapping, regexes & automatic parsing gibi alışılagelmiş yöntemler kullanır.

Özellikle artık API'lerin güvenliğini sağlamak, kodun yapılandırılmamış veya süreliyapılandırılmış doğası nedeniyle çok daha karmaşık bir iştir. Klasik araçlar ve yöntemler, yapılandırılmamış PII'leri ("Kişisel Tanımlanabilir Bilgiler"), içerikleri, API güvenlik açıklarını ve ortamları verimli bir şekilde bulmak ve belirlemek için yeterli değildir.

Arge çalışmalarımızla ayrıştırılmış kodun, pattern-mapping, regexes & automatic parsing gibi klasik çözümler kullanıldığında %95'e varan yanlış pozitif oranına yol açabilecek PII'ler, gizlenmiş veriler ve güvenlik açıkları içerdiğini ortaya çıkarttık. PII'leri, gizlenmiş verileri ve güvenlik açıklarını verimli bir şekilde tespit etmek için Wib teknolojisi olarak, kodun uygun bölümlerine odaklanmamıza ve yanlış pozitif oranını önemli ölçüde azaltmamıza yardımcı olan bir AI ve ML tabanlı özgün bir NLP modeli geliştirdik.

Yeni Nesil API Güvenliği Ürünü olan WIB hakkında daha fazla bilgi almak yada Demo talebinde bulunmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.