DevOps & DevSecOps

Endpoint Labs olarak uçtan uca DevOps ve DevSecOps ihtiyaçlarınızı tasarlayabilir, inovatif çözümler sunarak tüm yazılım geliştirme ortamınızı otomatize edebiliriz.

DevSecOps nedir?

DevSecOps, güvenlik uygulamalarını DevOps sürecine entegre etme yaklaşımıdır. DevSecOps, Yazılım mühendisleri ve güvenlik ekipleri arasında bir kültürü oluşturmayı amaçlar. DevSecOps kavramı, DevOps’un kendisi gibi, çevik bir çerçeve içinde karmaşık yazılım geliştirme süreçleri için yeni çözümler yaratmaya odaklanmıştır.
devops1

DevSecOps, geleneksel güvenlik modellerinin modern sürekli “pipe-line/üretim hattı” üzerindeki darboğaz etkisine doğal ve gerekli bir yanıttır. Amaç, kodun hızlı ve güvenli bir şekilde teslim edilmesini sağlarken BT ile güvenlik arasındaki geleneksel boşlukları kapatmaktır. BT ekiplerinin eşzamanlı çalışmalarını sağlayarak, Yazılım geliştirme sürecinin tüm aşamalarında artan iletişim ve güvenlik görevlerinin ortak sorumluluğuyla ciddi zaman kazandırıp süreçte verim artışı yaratır.

 

DevSecOps Dönüşümünün Süreçlerinize Katkıları
  • Güvenlik ekipleri için daha fazla hız ve çeviklik kazandırır
  • Değişime ve ihtiyaçlara hızlı cevap verme becerisi artar
  • Ekipler arasında daha iyi işbirliği ve iletişim yaratır
  • Otomasyon ve kalite güvence testleri için daha fazla fırsat oluşur
  • Koddaki güvenlik açıklarının çok daha erken belirlenmesi sağlanır
  • Ekip üyelerinin motivasyonu ve verimi artar
Endpoint Labs olarak tüm yazılım geliştirme süreçlerinizi kodun yazılıp kod depolarında saklanmasından son kullanıcıya ulaşıncaya kadar geçen adımları kurgulamakta, bu adımları hayata geçirmekte, uygulama güvenliği testlerini otomatikleştirmekte ve tüm DevSecOps ihtiyaçlarınıza çözümler geliştirmekteyiz.

Her geçen gün aralarına yenilerini katarak hizmet verdiğimiz DevOps Platformları