Kaynak Kod Analizleri

Checkmarx SAST (CxSAST) sınıfının lideri olan bir statik kaynak kodu analizi ürünüdür. Yazılım geliştirme süreçlerine en erken aşamada entegre olabilir ve “hiçbir konfigürasyon” değişikliği yapmaya gerek kalmadan hemen kullanılmaya başlanabilir.

Endpoint Labs ekibi bu konuda uzmanlaşmış, uluslararası Sertifikalı ülkemizdeki ilk ARGE laboratuvarı olarak, platform bağımsız kaynak kodu zafiyet test ihtiyacını 27 farklı programlama dili ve/veya Framework’de başarıyla gerçekleştirmektedir. 2017 yılından günümüze uzanan tecrübemiz ile ülkemize ve ülke dışına bu özgün alanda hizmet vermekte ve kendi ürün ve hizmetlerimizle uluslararası çözümlere katma değer yaratmaktadır.

  • Derleme gerektirmeden kaynak kodu analizi testleri gerçekleştirir.
  • Statik Kaynak Kodu Analizi süreçlerini kolayca otomatikleştirir.
  • Zafiyetleri en erken aşamada yakalar.
  • Zafiyetlerin kök sebeplerini tespit eder ve en hızlı şekilde çözüme ulaştırır.
  • Tek lisans ile mobil ortamlar dahil 44+ programlama dili ve framework ile çalışabilir.

Otomasyonu Kolaylaştırır

Ortak yazılım sürüm düzenleme ve agile planlama araçlarına entegre olabilir. Güvenlik süreçlerini otomatik olarak uygulamak için IDE, hata izleme araçları ve kaynak havuzları ile birlikte çalışabilir.

Güvenliği Ölçekli Yönetin

Ekiplerin uygulama güvenliğini yönetmek, build aracı entegrasyonu yoluyla bunları uygulamak ve bilgi teknolojileri desteği ile iyileştirme çalışmalarını yönetmek için kurallar oluşturun ve bunlara uyulmasına dikkat edin.

Çözüm Süreçlerini Hızlandırın

“Best Fix Location” algoritmamızı kullanarak yazılımcılarınızın birden fazla zafiyeti tek bir noktada çözmesini sağlayın.

Güvenlik açıklarını kesin tespit edin.

Checkmarx SAST derlenmemiş kodu tarar ve tam derleme(compile) gerektirmez. Programlama dili değiştiğinde herhangi bir yapılandırmaya ihtiyaç duymaz.

Endpoint ekibi olarak uluslararası ve ulusal birkimimizle yazılım geliştirme süreçlerinizi a’dan z’ye güvenlik katmanlarını entegre etmenizde yardımcı olup DevSecOps dönüşümüzü sağlıyoruz.