Tüm uygulama güvenliği yazılımlarınızı tek noktadan yönetin!

Kondukto – Uygulama Güvenliği Test Orkestrasyonu Yazılımı.

Kondukto, şirketlerde kullanılan birbirinden farklı uygulama güvenliği test araçları (SAST, DAST, IAST, SCA, CS vb) tarafından bulunan uygulama güvenliği araçlarını yöneten ve bunlarla ilgili eylemleri tek bir platformdan bütünsel olarak gerçekleştirmelerine olanak tanıyan bir zafiyet yönetimi ve orkestrasyonu platformudur.

Uygulama güvenliğine dahil olan manuel süreçleri ve DevOps’u, güvenlik açıklarının bulunmasından düzeltmeye kadar olan süreçte otomatik hale getirir ve organizasyonların DevSecOps dönüşümlerine kolay ve hızlı bir şekilde geçiş yapmalarına imkan verir.

Kondukto Nasıl Çalışır?

Entegre Et

Entegrasyonları aktive etmek için Kondukto Arayüzünü kullanabilir, tarama ve diğer araçlarınızı API desteği ile kolayca entegre edebilirsiniz.

Tara

Kondukto üzerinde periyodik bir tarama planlayabilir yada Webook'lar ile kaynak kodu depolarına entegre olarak tarama başlatabilirsiniz. Ayrıca açık kaynak kodlu komut satırı yazılımı (CLI) ile platform bağımsız DevOps araçlarına entegre olabilirsiniz.

Analiz Et

Kullanıcı dostu yönetim paneli sayesinde, tüm çıktılarınızı korele edebilir, bulgularınızı önceliklendirebilir, birbirine benzer bulguları  ve false-positive bulguları hızlıca eleyebilirsiniz.

Çöz

Kondukto yönetim paneli kullanarak otomatik ya da manuel olarak bulguları Jira gibi iş/bulgu yönetimi yazılımlarına iletebilir, çözüm veritabanı sayesinde kurum içerisinde uygulama güvenliği farkındalığını arttırabilirsiniz.

İzle

Tek bir noktadan projelerinizin, ekiplerinizin ve yazılımcılarınızın bulgu çözüm hızlarını (metriklerini) izleyebilirsiniz.

NEDEN KONDUKTO KULLANALIM?

Güvenlik Ekiplerinin Verimliliği

Kondukto, güvenlik ekipleri ile yazılım geliştirme ekipleri arasındaki koordinasyonu sağlayarak , ekstra bir otomatik AppSec ve/veya DevSecOps mühendisi gibi çalışarak performans ve verimliliği arttırır.

AppSec Araçlarının Karmaşası

AppSec test araçlarının çeşitliliği, farklı arayüzler oluşturarak karmaşık yaratır ve güvenlik mühendislerinin büyük oranda güvenlik açıklarını analiz etmek ve hangi uygulamaların gerçek tehdit oluşturduğuna karar vermelerini zorlaştırır. Kondukto, güvenlik mühendislerinin katma değerli işler yapmak için daha fazla zamana sahip olmalarını sağlamak için anında konsolide panolar ve bilgiler sunarak onların işlerini çok kolaylaştırır.

Yazılım Geliştirme ve Güvenlik Ekipleri arasındaki ayrışım

Uygulama yazılımında kod yazanlar ile siber güvenlikte çalışan uzmanların, gerek yetkinlikleri gerekse önceliklerinin farklı olması, özellikle Kod geliştirenlerin güvenlik açıklarının düzeltilmesi için salt Software kaynağına odaklanmaları Güvenlik bütünselliğinde risk yaratır. Kondukto bu olayı çözümler.

 

NEDEN KONDUKTO KULLANALIM?

Kondukto “on premise” veya “cloud” ortamında çalışmaktadır. Kurulumu sadece bir kaç dakika sürer ve Docker yapısı ile gerekli bileşenlerini başlatarak kendisini bir komutla sistem yöneticileri tarafından kontrol edilebilen bir işletim sistemi hizmeti olarak konumlandırır.

Ayrıca aralarına her geçen gün yenilerini eklediğimiz onlarca platform ile de entegrasyonları bulunmaktadır.

Kondukto Checkmarx’ın uluslararası teknoloji partneridir.